Sütyen Bedeni Nasıl Ölçülür?

Sütyen Bedeni Nasıl Ölçülür?

Sütyen modelleri seçerken kişinin bedenine uygun olan bir model olmasına dikkat etmek gerekir. Mezura yardımı ile kolayca sütyen bedeninizi hesaplayabilirsiniz. Sütyen bedenini ölçmek için bir mezuraya ihtiyaç var. Ölçüm için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 

Dik bir şekilde durun. Bu esnada göğüsleri fazla şişirmeyin ve omuzları da düşürmemeye gayret edin. Göğüslerin altından mezurayı geçirerek ilk ölçüm yapılır. Ölçülen değere 5 eklenir. Örnek olarak eğer mezura ölçümünde göğüslerin altı 70 cm çıktıysa buna 5 eklenir 75 değeri bulunur. Bu ölçüm sütyen bedenini verir.

 

Kup ölçüsünü hesaplamak için ise göğüsler ölçülür. Burada göğüslerin en geniş yerinden ölçüm yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Mezura, göğüs uçları üzerinden geçirilmelidir. Örnek olarak bu ölçümün 83 olduğunu varsayalım. Her iki ölçüm arasındaki fark (83 – 70 = 13) hesaplanır ve buna göre kup ölçüsü belirlenir. Aşağıda kup ölçülerinin harf bazındaki değerleri yer almaktadır. Yukarıdaki örneğe göre sütyen takımları bedeni 75B olarak bulunmaktadır.

 

0 - 6,5 cm ise A Kap
6,5 - 13 cm ise B Kap
14 - 19,5 cm ise C Kap
19 - 26 cm ise D Kap
26 cm ve üzeri DD Kap

 

 

 

Etiketler: Sütyen Bedeni Nasıl Ölçülür?
Ekim 15, 2019
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR