İADE, DEĞİŞİM VE GARANTİ KOŞULLARI

Garanti Koşulları Nelerdir?

Alsanalsa.com üzerinden satın almış olduğunuz tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firma olan Kondu Tekstil Tic. A.Ş. garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı sırasında ürünü mutlaka kargo görevlisinin nezaretinde kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüz takdirde kargo yetkilisine tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır. 

İade İşlemi Nasıl Yapılır?

Alsanalsa.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış olarak, tüm aksesuarları ve orijinal faturası ile birlikte eksiksiz bir şekilde 14 gün içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. 

Satın almış olduğunuz ürün ile birlikte gönderilen fatura üzerindeki iade formunda yer alan ürün kodu, adı, iade nedeni ve diğer istenen bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir. 

İade edilecek olan ürünün giyilmemiş, ambalajı ve ürünün kendisi zarar görmemiş olmalıdır. 

Almış olduğunuz ürünleri anlaşmalı olduğumuz ​Aras Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. 

Aras Kargo müşteri numaramız: 

İlgili kodu kargo paketinin üzerine yazıp kargo görevlisine bilgi veriniz. 

Anlaşmalı olduğumuz kargo firması dışındaki firmalar ile yapılan gönderilerde kargo ücreti müşterimize aittir. 

Satın almış olduğunuz ürünlerin iade ve değişimi ile ilgili bilinmesi gereken bazı hususlar şunlardır:

  1. Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanmalıdır. 
  2. Ürünün satış faturası üzerindeki iade / değişim formunun eksiksiz doldurulmuş ve bu faturayı iade / değişim yapılacak ürün ile birlikte gönderilmelidir. 
  3. Eğer ürünün faturası kurumsal ise; iade işlemi için ilgili kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerinde iade faturası kesilmediği takdirde iadeler işleme alınamamaktadır. 
  4. İç Giyim alt çamaşır, silikon sütyen ve korselerde hijyenik sebeplerden ötürü Cayma Hakkı kullanılarak ürün iadesi veya ürün değişim işlemi yapılmamaktadır!.
  5. Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımı söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını tazminle yükümlüdür. 
  6. İç Giyim Alt - Üst grup dışında kalan ürünlerin 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda yer alan Cayma Hakkı Kapsamında iade alınabilmesi için siparişin teslimine müteakiben 14 (On Dört) Gün içerisinde ambalajı bozulmamış, kullanılmamış, faturası ve tüm tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Kredi Kartı ile verdiğiniz siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 2-5 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarının tamamı kredi kartınıza yatırılmaktadır. Tarafımızca ödeme iadesi gerçekleştirilen işlemlerin güncel kredi kartı ekstresine yansıması bankalara göre değişkenlik göstermektedir. Bu süreç içerisinde Alsanalsa.com' un hiçbir şekilde etkisi yoktur, ilgili sürenin uzaması halinde bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

İade talebim kabul edildi. Bundan sonra ne olacak? İlgili iade prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığımız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

Değişim Yapabilir miyim? Ürün değişimi için iptal şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan kullanılmamış, ambalajı, tüm aksesuarları ve orijinal faturası ile birlikte gönderilmiş olan ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır. Hijyenik nedenlerden ötürü iç çamaşırı alt grup için değişim işlemi yapılmamaktadır.

İade için ürün(leri) hangi adrese yollamalıyım?

[email protected] adresi ile bağlantıya geçip gerekli işlemleri tamamladıktan sonra iade / değişim ürünlerinizi aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

Alsanalsa.com E-Ticaret Departmanı

Oruçreis Mah. Giyimkent Sit. 16. Sokak NO: 90A

34235 Esenler / İSTANBUL

Telefon: 0212 438 60 24

İade ürünlerini nasıl geri yollayabilirim? İade işlemlerinizi ücretsiz olarak yapabilmek için ilgili paketi Aras Kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Aras Kargo dışındaki firmalardan gelecek alıcı ödemeli gönderileriniz otomatik olarak kabul edilmeyecek ve tarafınıza iade edilecektir. Karşı ödemeli kargolarınızı anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo firmasına ………………….  adres kodunu vererek yapabilirsiniz.

İade bedelini ne zaman geri alabilirim? Ürünün iade edilmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren ortalama 2 ila 5 İş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir.  

Değişim ürünlerini nasıl geri yollayabilirim? Değişim işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir. Değişim işlemleri için siparişiniz tarafımıza ulaştığında kontrolleri yapıldıktan sonra seçmiş olduğunuz ürnlerin değişimi yapılacak ve paketiniz kargoya teslim edilecektir. Paketiniz Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak adresinize gönderilecektir.