Kadın Tayt

 

İster klasik ister spor olsun gidilen yer hangi giyim tarzını gerektirsede, bazı giyim ürünleri bunların her birine kusursuzca uyum sağlayabiliyor. Ayrıca bu ürünler, özellikle de kıyafet seçimi yapmak için yeterli zaman olmaması halinde hızla imdada yetişiyor. Bu sebeple bahsedilen özelliklere sahip giyim ürünleri, genellikle “kurtarıcı parçalar” adıyla anılıyor. Bunlardan biri de kesinlikle taytlar.  

Kadın taytları, vücudu saran dar kesimleri ve düz tasarımları ile hem şık bir bluza hem de spor bir tişörte aynı oranda uyum sağlayabilir. Üstelik esnek kumaş sayesinde bir hayli rahat ve konforlu olan bu modeller, en yoğun günlerde dahi kendinizi rahat hissetmenize yardımcı oluyor. Aynı zamandaş tayt modelleri, üretimlerinde kullanılan kumaşların özelliklerine göre kimi zaman soğuktan korumak kimi zaman ise sıcak havalarda terleme problemini önlemek üzere farklı yapılara sahip olabiliyor.

Kıyafetlerin herkesçe beğenilen özelliklerinin yanı sıra bizim vücut tipimize uygunluğu bir kıyafeti alırken düşünülmesi gereken en önemli faktör. Biz de bunun için sizlere vücut tipinize uygun taytı nasıl seçebilirsiniz sorusunun cevabını birkaç örnekle vereceğiz.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Tayt Tipi

Ayak bileğinin hemen hemen 10 cm kadar üzerinde duran ‘’crop’’ olarak tabir edilen tayt modelleri bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir. Bu da doğal olarak sizin daha uzun boylu  görünmenizi sağlayacaktır. Üzerinize giyeceğiniz giysinin de çok uzun olmaması ve bel bölgesinde daralması vücut tipinizi olduğundan daha uzun ve fit gösterecektir.

Kalın Belli Kadınlar İçin Tayt Tipi

Beli kalın olan kadınların tayt tercihi de belinin ince noktasına kadar uzanan yükse belli taytlar olmalıdır. Bunun yanında üzerine giyecekleri giysilerin çok uzun olmamasına dikkat edildiği takdirde çok şık bir görüntü sağlayacaktır.

Geniş Kalçalı Kadınlar İçin Tayt Tipi

Kalçaları omuzlarından geniş olan kadınların tercih etmeleri gereken en doğru tayt modeli hem toparlayıcı bir kumaşa sahip olan hem de yüksek bele sahip olan taytlardır. Bilekte bitmeyip tam boylu ve koyu renkli taytlar, vücut tipinizin daha hoş görünmesini sağlayacaktır.

Sizler de vücut tipinizi tanıyarak hem ekonomik olarak hem de tarz olarak kendinizi daha mutlu hissedeceğiniz tayt modelini seçebilirsiniz..

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR